תכנון אדריכלי

תכנון אדריכלי הינה מלאכה אשר צריכה להיעשות בצורה מקצועית, מיומנת ויצירתית על ידי אדריכל או מעצב פנים המתמחה במלאכת התכנון אדריכלי. דרך תכנון אדריכלי תוכלו לקבל אינדיקציה לנראות הנכס שלכם הן מבחינה עיצובית, בטיחותית ופונקציונאלית. משרד אדריכלות שרון איגר פה על מנת לעשות לכם סדר.

להפוך כל חלום למציאות דרך תכנון אדריכלי נכון

במרוצת השנים פגשנו מגוון רחב של לקוחות אשר רצו להפוך את החלום שלהם למציאות ולא היו בטוחים האם זה כלל  אפשרי, כאשר אנחנו עובדים עם אדריכל המתמחה בתכנון אדריכלי אנו יכולים להפוך כל חלום למציאות ואף לשבור תקרות זכוכית אותן לא שברנו גם בחלומות שלנו. תכנון אדריכלי עוזר לנו לחבר את כלל  החלקים  בצורה נכונה בפאזל ומקדם אותנו אל החלומות שלנו.

תכנון אדריכלי שלב אחר שלב

אחרי לבטים החלטתם לפנות אל אדריכל, כאשר אנחנו מדברים על פרויקטים אדריכלים אנו רואים לא מעט שלבים מגוונים. תפקידו של האדריכל הוא לתכנן את הבית מתחילתו ועד סופו  תוך כדי שהוא לוקח חלק בלתי נפרד מכל שלב בתהליך תכנון ו/או שיפוץ הנכס. בין השלבים אותם אתם תעברו במהלך תכנון אדריכלי:

  • מכירים את הנפשות הפועלות – השלב הראשון במלאכת תכנון אדריכלי הוא המפגש הראשון בו אתם נפגשים עם האדריכל ומכירים את הנפשות הפועלות. בפגישה זו אתם תציפו את כל השאלות שלכם ותשמעו על פועלו ועל ניסיונו של האדריכל. כמו כן תשבו לשיחת אפיון קלילה בה הלקוח יספר על החלומות והצרכים שלו, איך הוא רואה את הבית, מה הוא אורח החיים, סגנון, טעם ואף תקציב. הפגישה נועדה בשביל להפוך את התהליך לקל הרבה יותר תוך כדי שהלקוח והאדריכל יוצרים שפה משותפת אשר מובילה לשפה עיצובית הרמונית ומותאמת אישית.

 

  • היתרי בנייה ואישורים מן הרשות המוניציפלית – בשלב זה פונה האדריכל לרשות המוניציפלית לשם הגשת היתר בנייה יחד עם התכנון האדריכלי אותו הוא כבר הכין. האדריכל יצטרך להוסיף מגוון רחב של אישורים נוספים לדוגמא: תוצאות מדידה, הערות מטעם יועץ קרקע, יועץ אינסטלציה ומהנדס הבניין – בשלב זה מחכים האדריכל והלקוח לאישורים הסופיים.

 

  • תכנון מוקדם – לאחר שיחת אפיון והיכרות בה האדריכל והלקוח הכירו אחד את השני והלקוח הציף את כל הציפיות, הרצונות והתקציבים לשם המלאכה הגיע הזמן של התכנון המוקדם. האדריכל לוקח את כל המידע אותו הוא קיבל מהלקוח ומשלב את תנאי הסביבה והמגבלות השונות בסביבת המגורים על מנת לשרטט, ליצור הדמיה ולתת המחשה מבחינה ויזואלית לגבי הנראות הצפויה של הבית.

 

  • עוברים על ההדמיות – לאחר שהאדריכל עבד ללא לאות על ההדמיות הגיע הזמן של הלקוח להיכנס למשחק ולעבור על ההדמיות השונות, להביע את דעתו על התכנון ואף להעיר הערות במידת הצורך. שלב זה נחשב לאחד השלבים החשובים ביותר במלאכה מאחר וזה הרגע הראשון בו כל השרטוטים הופכים לתלת ,בה רואה הלקוח את הבית ואף זוכה לראות הדמיה ויזואלית. לאחר שלב זה  עוברים על כל ההערות והמסקנות  של הלקוח עד לשביעות רצונו המלאה.

 

  • תכנית עבודה לצד מפרט טכני מסודר ומוכן – לאחר שהתקבלו כל היתרי הבנייה עובד האדריכל ללא לאות על מנת להכין תוכנית עבודה מפורטת לקבלן הבניין – מערכות חשמל, אינסטלציה, חומרים פתחים גגות , מיקום ועוד מגוון רחב של פעולות נוספות. תוכנית אלו נמסרות אל הקבלן בשטח.

 

  • ליווי לאורך כל התהליך – בשונה ממה שאנשים רבים נוטים לחשוב התפקיד של האדריכל לא נגמר ברגע בו הוא מעביר את המפרט הטכני המסודר אל הקבלן אלא רק מתחיל. האדריכל עובד ללא לאות בשיתוף יחד איתכם ועם הקבלן במטרה לפקח פיקוח עליון על עבודות הבנייה, אמנם האדריכל אינו נמצא פיזית כל הזמן במקום הבנייה אך מגיע לבדוק את התקדמות הפרויקט. כמו כן חלה עליו אחריות לראות כי הכל מתבצע בקנה מידה אחד עם התוכנית וללא שום שינויים.

 

האם ניתן לבצע הדמיה אדריכלית?

אנשים רבים הניגשים לשם תכנון אדריכלי תוהים האם ניתן לבצע הדמיה אדריכלית, כיום אנו למדים כי הדמיה אדריכלית הפכה לאחד מן הטרנדים הבולטים ביותר בעולם הנדל"ן והאדריכלות. כיום בעבודה יחד עם אדריכל או מעצב  בעל ניסיון ומוניטין בתחום ניתן לבצע הדמיה אדריכלית אשר תעזור לנו להבין איך הנכס הולך להיות מחולק, איך הוא יראה ואף לראות הדמיה ריאליסטית ככל האפשר לסביבת המגורים מבחוץ והנכס מבפנים – מה שנותן לנו "אינדיקציה" לתוכניות, ללא הפתעות ונותן לנו את האפשרות ליהנות משקט נפשי.

חיסכון בכסף ומשאבים

אתם תופתעו לשמוע אך יחד עם תכנון אדריכלי נכון אתם יכולים לחסוך לא מעט כסף, משאבים ואף זמן יקר. אדריכל המתמחה בתכנון אדריכלי העובד עם טכנולוגיות מתקדמות יכול לעזור לנו לחסוך לא מעט כסף וטרחה מאחר ותהליך התכנון נעשה בצורה חכמה, נכונה ואיכותית תוך כדי התייחסות למידות הרלוונטיות, התאמה אישית לצרכי הלקוח וראייה מרחבית כוללת. תכנון אדריכלי נכון עוזר לנו לחסוך לא מעט כסף והופך את התהליך לקל הרבה יותר.

תכנון אדריכלי נכון עושים עם שרון איגר

שרון איגר הינה בעלת סטודיו מוביל לאדריכלות ועיצוב פנים, שרון בעלת ניסיון רב שנים במקצוע ותכננה מגוון רחב של פרויקטים מרהיבים ומגוונים משלב התכנון ועד קבלת המפתח. שרון בעלת ניסיון של שנים באדריכלות ועיצוב בפנים בפרויקטים ארציים ובינלאומיים ומאמינה כי מתן יחס אישי ושיתוף פעולה עם הלקוח יכולים להוביל לכדי שפה עיצובית בלתי נשכחת. השמירה על ההרמוניה הנכונה בין פנים הבית וחוץ הבית הינו חלק בלתי נפרד מן תכנון אדריכלי נכון, שרון מתמחה ביכולת להעניק לכל חלל את הייחודיות שלו אך באותה הנשימה לקשור את כל החללים ביחד בהרמוניה מושלמת.

שרון איגר מתמחה בתכנון אדריכלי ועיצוב פנים  והפכה לבחירתם של לקוחות רבים וחלקם לקוחות חוזרים–שרון איגר.